باکو: ارمنستان از اقدامات تهاجمی خودداری کند


سایت طرحبین الملل باکو: ارمنستان از اقدامات تهاجمی خودداری کند
0 Comments

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان از دولت ارمنستان خواست واقعیتی را که در نتیجه درگیری بین دو کشور به وجود آمده، بپذیرد.

باکو: ارمنستان از اقدامات تهاجمی خودداری کند

به گزارش گروه بین‌الملل سایت طرح، جمهوری آذربایجان روز یکشنبه از ارمنستان خواست تا واقعیتی را که در نتیجه درگیری ۴۴ روزه بین دو کشور به وجود آمده بپذیرد و از اقدامات تهاجمی و سیاست‌های بدخواهانه خودداری کند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، «آیخان حاجی زاده» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در این باره گفت، استقرار «غیرقانونی» یکی دیگر از مظاهر بارز ریاکاری ارمنستان است.

حاجی‌زاده گفت: «ارمنستان با اشغال اراضی جمهوری آذربایجان نزدیک به ۳۰ سال، برخلاف قوانین بین‌المللی و چهار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل عمل کرده و حدود یک میلیون نفر از شهروندان  جمهوری آذربایجان را به زور از سرزمین‌های خود اخراج کرده و تمام آثار تاریخی و مذهبی باکو را به‌طور وحشیانه تخریب کرده است.»

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان افزود که  ادعای ارمنستان مبنی بر عدم علاقه جمهوری آذربایجان به توافقنامه صلح  نمونه آشکار دیگر از فریبکاری است.

این در حالی است که وزارت خارجه ارمنستان در بیانیه‌ای به اظهارات «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهوری جمهوری آذربایجان در تاریخ ۲۷ اسفند در منطقه قره‌باغ گفته بود هیچ پیمان صلحی وجود نخواهد داشت، پاسخ داد.

 این وزارتخانه اعلام کرد: «جمهوری آذربایجان هم‌اکنون در حال اجرای برنامه‌های اسکان مجدد در مناطق خالی از سکنه است و تلاش می‌کند حضور ارامنه را از اراضی قره‌باغ کوهستانی که اکنون تحت کنترل خود دارد، حذف کند. چنین اقداماتی نقض مستقیم بند هفت بیانیه سه‌جانبه نهم نوامبر ۲۰۲۰ است که بازگشت امن آوارگان داخلی و پناهندگان به قره‌باغ کوهستانی و مناطق مجاور آن را تحت نظارت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل الزامی می‌کند.» 

ارمنستان و جمهوری آذربایجان با وجود آتش‌بس، کماکان درگیری دارند و یکدیگر را به آماده‌ شدن برای تجاوز متهم می‌کنند(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/


دیدگاهتان را بنویسید