دستغیب: قانون‌گرایی، شفافیت و انضباط مالی در گرو هماهنگی مدیران جهادی با دیوان محاسبات است


سایت طرحسیاسی دستغیب: قانون‌گرایی، شفافیت و انضباط مالی در گرو هماهنگی مدیران جهادی با دیوان محاسبات است
0 Comments

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه قانون‌گرایی، شفافیت و انضباط مالی در گرو هماهنگی و همراهی مدیران جهادی با دیوان محاسبات است، افزود: در روند گزارش‌دهی‌ها، ابتدا باید مشخص شود که ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی تا چه میزان است.

دستغیب: قانون‌گرایی، شفافیت و انضباط مالی در گرو هماهنگی مدیران جهادی با دیوان محاسبات است

به گزارش گروه سیاسی سایت طرح، نشست مشترک دیوان محاسبات کشور و وزارت نفت با حضور  سید احمدرضا دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات، جواد اوجی وزیر نفت و معاونان و مدیران این دو دستگاه، برگزار شد.

دستغیب در این نشست، با بیان اینکه هماهنگی و همراهی دستگاه‌های مختلف با دیوان محاسبات کشور، علاوه بر تحقق شفافیت بیشتر، انضباط مالی را نیز به دنبال خواهد داشت، گفت: تلاش بنده و همکارانم در این دستگاه نظارتی، بر کاهش تعداد پرونده‌ها و محاکم متمرکز است؛ لذا کار ویژه دیوان محاسبات، تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه‌ای است که به وسیله آن، از مدیران کشور صیانت شود.

وی با بیان اینکه قانون‌گرایی، شفافیت و انضباط مالی در گرو هماهنگی و همراهی مدیران جهادی با دیوان محاسبات است، افزود: در روند گزارش‌دهی‌ها، ابتدا باید مشخص شود که ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی تا چه میزان است و سپس عملکرد آن مجموعه بررسی شود، چون تا زمانی که معیار مشخصی برای سنجش بهره‌وری وجود نداشته باشد، قضاوت صحیح و منصفانه در این خصوص امکانپذیر نخواهد بود.

 دستغیب اظهار کرد: شفافیت در سه حوزه «تولید»، «فروش» و «صادرات» و همچنین مشخص شدن سهم بخش خصوصی واقعی و توجه ویژه به موضوع حسابرسی قیمت تمام شده در صنعت نفت و گاز، از مهمترین مواردی است که دیوان محاسبات به دقت آن‌ها را دنبال می‌کند.

رئیس دیوان محاسبات کشور با یادآوری اقدامات خوب وزارت نفت در عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حیطه میادین مشترک با کشورهای همسایه، تأکید کرد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا خدمت‌رسانی در وزارت نفت، مطلوب‌تر از گذشته صورت بگیرد.

 جواد اوجی وزیر نفت نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد و اقدامات وزارت نفت ارائه داد و بر لزوم هم‌افزایی هر چه بیشتر میان دو دستگاه برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم تأکید کرد.

علی کامیار دادستان دیوان محاسبات نیز طی سخنانی در این جلسه، گفت: کمک به مدیران دستگاه‌های اجرایی بالاخص صنعت نفت و گاز، از جمله رویکردهای دیوان محاسبات است تا به این واسطه، ضمن صیانت، از بروز تخلفات احتمالی پیشگیری کنیم.

در این جلسه همچنین معاونان دیوان محاسبات کشور و وزارت نفت ضمن گفت‌وگو در خصوص موضوعات مختلف، تشکیل کمیته ویژه میان دو‌ دستگاه برای بررسی راهکارها در جهت بهبود فرآیند نظارت اثربخش را مورد تأکید قرار دادند.

پایان پیام/


دیدگاهتان را بنویسید