دست متصرفین از اراضی «مرادآباد» کوتاه شد


سایت طرحاستانها دست متصرفین از اراضی «مرادآباد» کوتاه شد
0 Comments

رئیس اداره آبخیزداری و منابع طبیعی شهرستان اشتهارد گفت: چهار و نیم هکتار از اراضی دولتی شهرستان اشتهارد واقع در پلاک ۳۰۷ اصلی موسوم به مرادآباد از متصرفین بازپس گیری و به انفال بازگردانده شد.

دست متصرفین از اراضی «مرادآباد» کوتاه شد

حسین نعمائی، رئیس اداره آبخیزداری و منابع طبیعی شهرستان اشتهارد، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اشتهارد، گفت: با اقدام یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد و با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی، ۴ و نیم هکتار از اراضی دولتی شهرستان اشتهارد واقع در پلاک ۳۰۷ اصلی موسوم به مرادآباد از متصرفین بازپس گیری و به انفال بازگردانده شد.

وی افزود: پس از تلاش‌های مستمر یگان حفاظت و واحد حقوقی این اداره و پس از طی مراحل قانونی، در راستای اجرای قانون تبصره یک ذیل ماده ۵۵، چهل و پنج هزار متر مربع از اراضی دولتی شهرستان اشتهارد واقع در پلاک اصلی موسوم به مرادآباد، باز پس گیری و به انفال بازگردانده شد.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای این اقدام قانونی دیوارکشی صورت گرفته توسط متصرفین تخریب شد.

نعمایی با اشاره به اینکه حفاظت از عرصه‌های ملی از اولویت‌های مهم مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری به شمار می‌رود، تصریح کرد: عرصه‌های منابع طبیعی متعلق به تمام نسل‌هاست و بر همین اساس حفاظت از این سرمایه‌های ملی وظیفه‌ای همگانی به شمار می‌رود و با متجاوزان به این عرصه‌ها بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی از عموم مردم درخواست کرد: ضمن مراقبت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی، در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

پایان پیام/


دیدگاهتان را بنویسید