عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال: معروف نه؛ مربی می‌خواهیم که با او به المپیک برویم


سایت طرحورزشی عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال: معروف نه؛ مربی می‌خواهیم که با او به المپیک برویم
0 Comments

عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال گفت: کسی باید در تیم ملی والیبال بیاید که بجنگد و به شانس کم صعود به المپیک هم امیدوار باشد.

عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال: معروف نه؛ مربی می‌خواهیم که با او به المپیک برویم

علی پورعروجی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی سایت طرح، درمورد برگزاری جلسات کمیته فنی و گزینه‌های هدایت تیم ملی والیبال اظهار داشت: برخی از گزینه‌هایی که ابتدا برای هدایت تیم ملی مطرح شدند و شاخص هم بودند درگیر تیم‌های ملی و باشگاهی خود هستند و به همین دلیل از بین گزینه‌ها حذف شدند. طبق صحبت‌هایی که شد، قرار بود یک مربی مطرح خارجی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد. وی درمورد اضافه شدن نام سعید معروف به گزینه‌های هدایت تیم ملی، خاطرنشان کرد: از اینکه امثال معروف به تیم ملی بیایند استقبال می‌کنم و اعتقاد دارم که باید از پتانسیل آنها استفاده کرد، اما امثال او برای تغییر جایگاه خود از بازیکن به مربی نیاز به زمان دارند. فکر می‌کنم اگر معروف قرار است به عنوان نفر اول روی نیمکت تیم ملی بنشیند  باید بعد از دوره حساس کنونی بیاید.  عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال ادامه داد: واقعیت این است که رسیدن تیم ملی والیبال ایران به المپیک پاریس کار بسیار سختی است و من ترجیح می‌دهم که در شرایط کنونی یک مربی خوب خارجی سرمربی تیم ملی شود. در این لحظه سپردن مسئولیت به سعید معروف ریسک بسیار بزرگی است پس با این شرایط بهتر است که یک مربی با انگیزه و تفکر مثبت روی نیمکت بنشیند. کسی باید بیاید که به شانس کم صعود والیبال ایران به المپیک هم امیدوار باشد و بجنگد. پورعروجی گفت: به عقیده من معروف اگر علاقه دارد به تیم ملی کمک کند بهتر است به عنوان مربی در کنار یک مربی بزرگ خارجی قرار بگیرد. من از حضور او در تیم ملی استقبال می‌کنم، اما بهتر است که به تمام جوانب نگاه کنیم. اگر معروف بیاید و نتواند نتیجه بگیرد و کناره‌گیری کند چگونه دوباره می‌توان از پتانسیل وی استفاده کرد. واقعیت این است که من زمانی حامی و طرفدار مربی ایرانی بودم، اما در شرایط کنونی معتقدم که یک مربی خارجی باید هدایت ایران را برعهده بگیرد.

وی افزود: فکر می‌کنم حدود 11 بازیکن در خارج از ایران داریم و با این شرایط می‌گوییم چون مربی خارجی دیر به ایران می‌آید پس باید قیدش را بزنیم. سوال من این است که مگر بازیکنان لژیونر می‌توانند زودتر از مربی خارجی به ایران بیایند؟ اصلاً اگر مربی خارجی همین الان به ایران بیاید، لیگ را زیرنظر بگیرد و حتی اردوهایی را هم با حضور بازیکنان داخلی برگزار کند و در نهایت قرار باشد با لژیونرها کار کرده و با آنها به مسابقات اعزام شود چه فایده‌ای دارد؟ گزینه داخلی زمانی خوب است که ما از الان زمان داشته باشیم، نه اینکه در سالی دنبال مربی ایرانی باشیم که لیگ داخلی خودمان هم حداقل تا آخر فروردین ماه ادامه دارد. عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که گزینه‌های مدنظر شما برای هدایت تیم ملی ایران کدام مربیان هستند، تصریح کرد: «بلنجینی» گزینه خوبی است و با حضور او می‌توان به المپیک و بعد از المپیک هم فکر کرد. «پیاتزا» هم گزینه‌ای است که از سر اجبار می‌توان روی او حساب کرد. سبک «آلکنو» زمان‌بر است و «هینن» هم فکر می‌کنم چندان به کار ما نیاید. در مجموع می‌گویم ما گزینه‌ای می‌خواهیم که بتوانیم با حضور او به المپیک برویم. درمورد گزینه‌های ایرانی هم صحبتی نمی‌کنم و امیدوارم اگر انتخاب شدند به سرنوشت عطایی دچار نشوند. رسیدن به بازیگری به مربیگری تیم ملی آن هم در میدان بزرگی به نام المپیک نیازمند فردی فوق‌العاده حرفه‌ای و باتجربه است و در این شرایط حضور اکبری و معروف ریسک بالایی دارد. پورعروجی ادامه داد: «بلنجینی» گزینه‌ای است که با ولاسکو هم ارتباط دارد. با نسل خوبی در ایتالیا کار کرده و در عین جوانی تجربه زیادی دارد. شنیده‌ام که «بلنجینی» هم برنامه‌های خوبی برای هدایت تیم ملی ایران دارد. ضمن اینکه او درگیر تیم ملی دیگری نیست و شاید فرصت بدی برایش نباشد که بخواهد شانس خودش را برای حضور در المپیک همراه با تیم ایران تجربه کند. پایان پیام/


دیدگاهتان را بنویسید