وزیر حمل و نقل فرانسه: به دلیل اعتصاب سراسری سه شنبه سختی پیش‌رو داریم


سایت طرحبین الملل وزیر حمل و نقل فرانسه: به دلیل اعتصاب سراسری سه شنبه سختی پیش‌رو داریم
0 Comments

وزیر حمل و نقل فرانسه گفت که تردد عمومی در فرانسه درروز‌های آتی به دلیل اعتصابات اتحادیه‌های کارگری به شدت مختل خواهد شد.

وزیر حمل و نقل فرانسه: به دلیل اعتصاب سراسری سه شنبه سختی  پیش‌رو داریم

به گزارش گروه بین‌الملل سایت طرح، وزیر حمل و نقل فرانسه روز یکشنبه گفت که حمل و نقل عمومی در فرانسه روز سه شنبه به دلیل اعتصابات اتحادیه‌های کارگری در اعتراض به تغییرات دولت در حقوق بازنشستگی به شدت مختل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «کلمنت بوون» وزیر حمل و نقل فرانسه گفت: «روز سخت و بسیار سختی برای حمل و نقل عمومی خواهد بود. ما انتظار داریم اختلالات بزرگی ایجاد شود.»

وی افزود که دولت همچنان برای گفت‌وگو با اتحادیه‌ها آماده است، اما دولت هدف اصلی تغییر پیشنهادی «امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور که افزایش ۲ سال به سن بازنشستگی  است را حفظ می‌کند.

وزیر حمل و نقل فرانسه اظهار داشت: «محتوی اصلاحات تغییر نخواهد کرد. دولت می‌خواهد از سپتامبر تا سال ۲۰۳۰ به تدریج سن بازنشستگی را سه ماه در سال افزایش دهد.»

این در حالی است که اتحادیه‌ها و اصناف کارگری فرانسه علیه اصلاحات هستند و قول داده‌اند تا زمانی که دولت برنامه‌های خود را کنار نگذارد به اعتصاب‌ها و تظاهرات ادامه خواهند داد.

اتحادیه‌های فرانسه اولین تظاهرات بزرگ را در ۱۹ ژانویه  (دوشنبه ۲۶ دی) ترتیب دادند و طی آن بیش از یک میلیون نفرعلیه اصلاحات در شهرهای فرانسه راهپیمایی کردند. این اعتصابات فعالیت قطارها را متوقف پالایشگاه‌ها را مسدود و تولید برق را محدود کرد.

 

هفته گذشته نیز اتحادیه‌ها روزهای پنج‌شنبه و جمعه اعتصاب ۴۸ ساعته در نیروگاه‌های هسته‌ای و پالایشگاه‌های سوخت را برنامه‌ریزی کرده بودند، اما این اقدام پس از یک روز متوقف شد و اتحادیه «سی‌جی‌تی» اعلام کرد که کارگران ترجیح می‌دهند به اعتصاب سراسری برنامه‌ریزی شده در روز سه‌شنبه این هفته بپیوندند.

اتحادیه‌های کارگری فرانسه خواستار مقابله با برنامه‌های دولت ماکرون برای افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ سال به ۶۴ سال، پایان دادن به مزایای بازنشستگی در برخی صنایع و افزایش تعداد سالهای اشتغال لازم برای دریافت مزایای کامل بازنشستگی شده‌اند. این اصلاحات برای اجرا شدن نیازمند تصویب در پارلمان فرانسه است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/.


دیدگاهتان را بنویسید