پنجمین گفت‌وگوی «نتانیاهو» با «بایدن» پس از عملیات طوفان الاقصی


سایت طرحبین الملل پنجمین گفت‌وگوی «نتانیاهو» با «بایدن» پس از عملیات طوفان الاقصی
0 Comments

منابع رسانه‌ای از تماس تلفنی نخست وزیر این رژیم با رئیس جمهور آمریکا پیرامون آخرین تحولات غزه و درگیری حماس با صهیونیست‌ها خبر دادند.

پنجمین  گفت‌وگوی «نتانیاهو» با «بایدن» پس از عملیات طوفان الاقصی

به گزارش گروه بین‌الملل سایت طرح، منابع خبری شنبه شب به وقت تهران از تماس تلفنی نخست وزیر رژیم صهیونیستی با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا خبر دادند.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست» «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای پنجمین بار از شروع درگیری بین حماس و (رژیم) اسرائیل در جریان عملیات طوفان الاقصی با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت‌‌وگو کرد.

 به نوشته این منبع خبربی، دو طرف در خصوص آخرین تحولات غزه به گفت‌و‌گو پرداختند. این روزنامه به دلایل امنیتی به جزئیات بیشتری از این گفت‌و‌گو اشاره نکرده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه هفته گذشته عملیات بزرگی تحت عنوان طوفان الاقصی را آغاز کردند که تا کنون به هلاکت بیش از ۱۵۰۰ اسرائیلی و زخمی شدن بیش از دو ۳۶۰۰ نفر دیگر منجر شده است.  شمار تلفات صهیونیست‌ها در عملیات طوفان الاقصی به ۱۵۰۰ نفر می‌رسد و تعداد صهیونیست‌هایی که توسط رزمندگان مقاومت به اسارت گرفته شدند نیز بیش از  ۲۰۰ نفر است.

 در همین حال، همزمان با تشدید تنش بین حماس و رژیم صهیونیستی، برخی منابع خبری عصر شنبه به وقت تهران از عملیات جاسوسی نیروی هوایی آمریکا در منطقه به نفع صهیونیست‌ها خبر دادند. بنابر ادعای محافل خبری وابسته به صهیونیست‌ها، نیروی هوایی آمریکا در حال حاضر در منطقه با جمع آوری اطلاعات به رژیم اسرائیل کمک می‌کند. 

سنتکام (ستاد فرماندهی مرکزی تروریست‌های آمریکا در منطقه ) نیز از ورود جنگنده‌های «اف-۱۵» به  اردن خبر داده است.

منابع رسانه‌ای همچنین گزارش کردند که همزمان با وخامت اوضاع در غرب آسیا ، تفنگداران دریایی آمریکا زودتر از موعد مقرر رزمایش برنامه ریزی شده با کویت را رها کردند. «آنجلیکا وایت» سخنگوی نظامیان آمریکا در کویت اظهار داشت که تفنگداران دریایی و آمریکا در کویت نیستند. به گفته این سخنگوی ارتش آمریکا، این تفنگداران اکنون نزدیک بحرین هستند.

 در بحوحه تنش بین حماس با رژیم صهیونیستی، وزارت خارجه آمریکا بعد از ظهر شنبه به وقت تهران اجازه خروج پرسنل غیر اضطراری و اعضای واجد شرایط و خانواده دیپلمات‌های خود از فلسطین اشغالی را صادر کرد. وزارت خارجه آمریکا همچنین از شهروندان خود ساکن فسلطین اشغالی خواسته است آن‌هایی که مایل به ترک فلسطین اشغالی هستند حتما با سفارتخانه آمریکا در قدس اشغالی تماس بگیرند. این سفارتخانه شماره تلفن‌های ضروری را برای همین امر اختصاص داده است.

پایان پیام/


دیدگاهتان را بنویسید